ZAPROSZENIE NA BEZPŁATNĄ KONFERENCJĘ ONLINE
Konkurs "Uczelnie coraz bardziej dostępne" okiem ekspertów branżowych i praktyków
28 maja (wtorek) | 13:00 | online
W trakcie konferencji online eksperci: NCBR, uczelni oraz firmy technologicznej przedstawili kluczowe aspekty wdrażania dostępności oraz przykłady rozwiązań, na które można pozyskać dofinansowanie.
Zadbaj o to, aby Twoja uczelnia była dostępna dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym z niepełnosprawnościami.
Konkurs "Uczelnie coraz bardziej dostępne" w pigułce
Uczelnie mogą otrzymać dofinansowanie do 8 mln zł na projekty zwiększające dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami. Celem projektu jest zwiększenie dostępności uczelni dla różnych grup osób o specjalnych potrzebach, studiujących, pracujących, współpracujących lub korzystających z oferty.
Konkurs jest organizowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Środki pochodzą z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS). Nabór wniosków potrwa do 28 czerwca br.
łączny budżet projektu
do pozyskania przez uczelnię
termin składania wniosków
Prezentacje do pobrania
Konkurs "Uczelnie coraz bardziej dostępne" okiem ekspertów branżowych i praktyków
|
13:00-13:05 Otwarcie konferencji Bożena Szumacher, Dyrektor Sprzedaży Polska, Learnetic SA |
|
13:05-13:30 Dostępność cyfrowa w edukacji Artur Dyro, Prezes Zarządu, Learnetic SA |
|
13:30-13:55 Konkurs "Uczelnie coraz bardziej dostępne" w pigułce Marzena Durkiewicz-Sirocka, Koordynator projektu, NCBR |
|
13:55-14:20 Dostępność cyfrowa w sferze dydaktyki na uczelniach dr Izabela Mrochen, Ekspert dostępności cyfrowej, MultiAccess Centre |
|
14:20-14:45 Interaktywne materiały dydaktyczne dla uczelni - prezentacja rozwiązań cyfrowych zgodnych z WCAG 2.1. Agata Zając, Project Manager, Learnetic SA |
|
14:45 -15:10 Projektowanie przestrzeni edukacji - większe możliwości rozwoju poprzez dostępną infrastrukturę dr hab. inż. arch. Marek Wysocki, Profesor Uczelni Politechnika Gdańska |
|
15:10-15:35 Procedury gwarancją dostępności Uczelni Małgorzata Maciantowicz, Radczyni prawna, Fundacja Fronia |
|
15:35-16:00 Konkurs "Uczelnie coraz bardziej dostępne" - sesja pytań i odpowiedzi z ekspertami |
Prelegenci
Marzena Durkiewicz-Sirocka
Koordynator projektu
NCBR
Jako koordynator projektów, aktywnie uczestniczy w pracach nad założeniami konkursów „Uczelnia dostępna” w ramach perspektywy finansowej FERS. Nadzorowała proces wyboru projektów do dofinansowania, uwzględniając potrzeby gospodarki i rynku pracy.
dr Izabela Mrochen
Ekspert dostępności cyfrowej
MultiAccess Centre
Doświadczona trenerka i szkoleniowiec, certyfikowana ekspertka ds. dostępności cyfrowej. Od kilkunastu lat promuje dostępność cyfrową stron internetowych, aplikacji mobilnych, dokumentów cyfrowych oraz elementów multimedialnych. Prowadziła szkolenia i warsztaty m.in. w Toronto, Antwerpii i Berlinie.
dr hab. inż. arch. Marek Wysocki
Profesor na Politechnice Gdańskiej
Od ponad 20 lat zajmuje się zagadnieniami projektowania przestrzeni dostępnej dla osób z niepełnosprawnością i seniorów. Jest autorem ponad 70 artykułów z tematyki "Projektowania uniwersalnego" oraz książki "Projektowanie otoczenia dla osób niewidomych. Pozawzrokowa percepcja przestrzeni" (2010).
Małgorzata Maciantowicz
Radczyni prawna
Fundacja Fronia
Specjalistka z zakresu ochrony danych osobowych, szkolnictwa wyższego, dostępności i niepełnosprawności. Od 5 lat wdraża w Polsce Konwencję ONZ o Prawach osób z niepełnosprawnościami. Aktywnie uczestniczyła w pracach nad implementacją Europejskiego Aktu o dostępności (EAA).
Artur Dyro
Prezes Zarządu
Learnetic
Współzałożyciel i prezes Learnetic SA, wiodącej firmy na świecie zajmującej się rozwojem i wdrażaniem technologii wspierających edukację ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań w obszarze technologii cyfrowych i mobilnych. Produkty firmy Learnetic są obecne na wszystkich kontynentach w ponad 50 krajach.
Bożena Szumacher
Dyrektor Sprzedaży
Learnetic
W Learnetic SA zajmuje się kontaktami B2G i B2A. Specjalistka w pozyskiwaniu dotacji unijnych oraz przetargów, w szczególności związanych z realizacjami cyfrowych treści edukacyjnych. Absolwentka zarządzania i marketingu Uniwersytetu Morskiego w Gdyni oraz studiów podyplomowych w zakresie projektów unijnych i Prawa Zamówień Publicznych. Certyfikowany Organizator Dostępności w Przedsiębiorstwie.
Agata Zając
Project Manager
Learnetic
Redaktor treści interaktywnych, tłumacz, korektor i metodyk z wieloletnim doświadczeniem. Wspólnie z zespołem realizuje różnorodne projekty w roli Project Managera. Jej pasją jest językoznawstwo oraz umiejętność efektywnej komunikacji w kontaktach z klientami i zespołem.
Learnetic tworzy interaktywne materiały edukacyjne dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających wykładowców i studentów.
- Learnetic SA to firma technologiczna działająca w branży edukacji cyfrowej od ponad 14 lat
- Oferujemy kompletny pakiet usług i technologii do tworzenia i dystrybucji wysoce interaktywnych publikacji edukacyjnych w formie elektronicznej. Jesteśmy światowym liderem w zakresie wspierania naszych partnerów w dostosowywaniu się do wymogów standardu WCAG 2.1 .
-
Sprawimy, aby skrypt lub podręcznik zyskał interaktywność stosując zasady uniwersalnego projektowania
- Wykreujemy nowy materiał multimedialny lub interaktywny na podstawie istniejących materiałów dydaktycznych
- Stworzymy gotowe kursy e-learningowe
-
Oferujemy platformę edukacyjną (LMS) do zarządzania i dystrybucji cyfrowych treści edukacyjnych